No doubt

3:30 PM

DSC01227 Wiecie, że uwielbiam dawać ubraniom drugie życie. Jak szalona przetrząsam strychy, piwnice i inne miejsca zdecydowanie zbyt często zamieszkiwane przez nietoperze i szczury (brr!). Jestem z siebie dumna, bo wyciągnęłam z jakiejś skrzynki opakowanie po starym Zenith'cie. Zawdzięczam temu aparatowi większość zdjęć z mojego dzieciństwa. Ale znalazłam inne zastosowanie tego brązowego pokrowca. Idealnie sprawdza się jako mała torebka na portfel i telefon.  You know that I love giving the second life to things. Like a crazy madcap I search through lofts, basements and more other places commonly visited by rats and living things I don't want to hear about. I'm proud of my self because of my 'new' thing - an old case for an old Zenith camera. But for me it's perfect as a little purse, only to keep my telephone and wallet. 
Czasami myślę, że męska garderoba jest po prostu fajniejsza. Ale wszystkie polonistki zabraniają używania słowa 'fajny' w wypowiedziach pisanych, więc już się tłumaczę. Fajniejsze, dlaczego? Mówiłam Wam, że poszukuję własnego stylu. Zazwyczaj sięgam po coś z męskiej szafy, gdy chcę prostoty. Dzisiejsza marynarka taty to typowe 'less is more'. Męski styl inspiruje od pokoleń; kiedyś noszony przez kobiety był objawem sprzeciwu (najlepszy przykład - Coco Chanel), a obecnie jest szczytem elegancji (dwuczęściowe męskie kostiumy jak najbardziej IN!) A co sądzicie o butach emu? Ja byłam nimi zachwycona jakieś 2 lata temu, ale stanowczo odmówiłam płacenia 500 zł z UGG'sy, tak więc szczęśliwa od czasu do czasu śmigam w tej wersji (Biedronka, codziennie niskie ceny, polecam). To co za nimi przemawia to wygoda i uczucie, że jesteś w kapciach i wcale nie musisz biec na autobus o 7 rano. Na przechodzenie całej zimy stanowczo się nie nadają, przynajmniej dla takich miłośników włażenie we wszystkie kałuże po kolei. Wszystkie. Po kolei. Im głębsze, tym lepsze!  Sometimes I think that men's clothes are just cooler. But all techers say that we shouldn't use a word 'cool' in written language so I'm explaining it as fast as I can click on my keyboard. Coller, why? I've told you that I'm looking for my own style. Ususally I wear something from men's warderobe when I want simplicity. Today's jacket is a typical 'less is more'. Men's fashion is inspiring for ages - formely, it was a form of a rebellion (the best example - Coco Chanel) but now it's the best kind of being elegan (men's suits always IN!) By the way, what do you thing about Emu shoes? I was pleased with them about 2 years ago, but I've firmly refused paying 500 PLN for UGGs, so from time to time I wear those ones (Biedronka, 20 PLN, I recommend). The thing that is really after them is that you feel like you were style wearing your slippers and didn't have to run for a bus at 7 a.m. But it's not a good idea to wear them for all winter, especially for people like me who can't skip any of puddles on the road.

You Might Also Like

16 COMMENTS

 1. dziękuję za komentarz ;)
  zapraszam ponownie, tym razem na KONKURS ! :)

  ReplyDelete
 2. Fajny outfit ;D
  Ogólnie też lubię "grzebać" i szukać starych rzeczy do nowego zastosowania .... no mniej więcej ... lubię przerabiać ;)

  ReplyDelete
 3. Nie chcę hejtować, ale moim zdaniem ubierasz się coraz gorzej. Marynarka taty? To chyba jakiś żart, strasznie do Ciebie nie pasuje. Nie cuduj już tak z tymi ubraniami, bo zamiast modnie - wyjdzie inaczej. Ale to tylko moja opinia. Jeśli Tobie się tak podoba, to się tak ubieraj. Ale zastanów się w sumie jak sama patrzysz na czyjąś modową porażkę. Nieciekawie, no nie? Uważaj żeby ludzie nie zaczęli patrzeć tak na Ciebie.

  ReplyDelete

 4. masz wspaniałego bloga! będzie mi miło jeśli spodoba Ci się mój i go zaobserwujesz ;))

  ReplyDelete
 5. 1 i ostatnie zdjecie genialne !!!!!!!!!!!!!!!!!

  ReplyDelete
 6. No ja osobiście za emu i tego typu butami nie przepadam (w związku z czym również nie posiadam) :-) Ale co do wykorzystania pokrowca po zenicie i męskiej marynarki - totalne LOVE!!!! <3 Pozdrawiam :-*

  ReplyDelete
 7. Do piwnicy bym się bała tak zejść ubrana a co dopiero mówić o wyjściu tak na ulicę.
  Niesmaczne połączenie, bardzo niesmaczne..

  ReplyDelete
 8. zgadzam się co do męskiej garderoby, a marynarki wręcz uwielbiam!


  www.circlemotel.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. uwielbiam wystające podkolanówki z tego typu butów :)

  ReplyDelete
 10. Też mam taki pokrowiec, nawet dwa, ale nigdy bym nie wpadła na taki pomysł w zastosowaniu jego, a faktycznie jest świetny :))

  ReplyDelete
 11. pretty look dear! hugs<3

  http://therubberdoll.com

  ReplyDelete
 12. Pieknie wygladasz, zdjecia super
  obserwujemy?:)

  ReplyDelete
 13. Swietnie wygladasz w tej marynarce - uwielbiam takie oversize'owe ciuchy!!

  (i rowniez uwielbiam kaluze - male i duze :D)

  ReplyDelete

like me on facebook

Subscribe