Are you in a film or reality?

6:00 PM

Wydawać by się mogło, że znikłam gdzieś w przestworzach, zatapiając się pomiędzy kubkami z kawą, uzależnieniem od YouTube a repetytorium z matematyki. Tymczasem pełna sił po Świętach, cięższa o kilka nadprogramowych pierogów i, przede wszystkim, wypoczęta, wzięłam się za zaległe sesje, które z wytęsknieniem czekały na realizację. Tak więc jest wszystko, co uwielbiam - prosty T-shirt z przekazem, kojarzący mi się z amerykańskimi filmami o rozpuszczonych nastolatkach (#BlairWaldorfWannabe), pogrubiające każdego, a i tak ulubione jeansy z vintage shopu na Camden Town i, najnowszy nabytek, czyli różowe futerko. Kto by pomyślał? Taką słodycz musiałam przełamać sportową resztą, włącznie z mokasynami na traperowanej podeszwie, które noszę często, nawet ostatnio (fajną mamy wiosnę tej zimy! :) ). Dajcie znać jak spędzacie najfajniejszy okres w roku! 
It may seem as if I have disappeared somewhere between another cup of coffee, YouTube addiction and Maths manual books. But to be honest, I've been relishing every single moment of pure happiness in my home with my family members, just living this happy Christmas-sy life, planning some shoots I want to persue before the New Year's Eve. So I promise there's a lot of cool stuff upcoming on the blog! 

I couldn't wait to show you these pictures shot in the golden hour next to my house where I'm rocking this WAY-2-CUTE fake fur coat which I had to pair with more sportish outift - simple Tshirt I got my hands on during the sales (reminding me of American movies, like, #BlairWaldorfWannabe!) and making me look bigger than big, but still beloved, boyfriend jeans I bought in vintage store in Camden Town. Gotta mention the shoes I've been obsessed with, perfectly matching my each and every look. Tell me how was your Christmas break guys! xx, K.

Sheinside fur coat, Zara shoes & top, vintage jeans

You Might Also Like

1 COMMENTS

like me on facebook

Subscribe